یکشنبه، 19 مرداد 1399
ایمیل :
info@parvinco.com
شماره دفتر بازرگانی:
07153831903
آدرس :
ایران - استان فارس

تیم حرفه‌ای ما

شرکت بازگانی اکسیر طبیعت پروین متشکل از تیمی حرفه ای شامل مدیریت ، تیم آی تی و فروش ، شما را در خرید و فروش حرفه و واردات و صادرات انواع گیاهان دارویی ،ادویه جات و گیاهان دارویی یاری خواهد نمود تا محصولات مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت در اختیار مشتریان عزیر قرار دهد

 

علیرضا پروین

مدیر عامل

بیش از 15 سال سابقه در زمینه واردات و صادرات

 

حمید پروین

رئیس هیئت مدیره

بیش از 15 سال سابقه در زمینه واردات و صادرات

 

حسین مبرا

امورمالی

بیش از 10سال سابقه

 

بابک مبرا

مسئول خرید فروش

بیش از 8سال سابقه

فروش عمده گلرنگ شیراز (مرکز فروش گلرنگ ایران)

گلرنگ ، گیاه گلرنگ ، فروش گلرنگ ، خرید گلرنگ 

روغن گلرنگ به دلیل داشتن مقدار زیادی اسیدهای چرب غیر اشباع، یکی از سالم ترین روغن های نباتی به شمار می رود . اصلاح بافت خاک، مبارزه با آفات و بیماری ها و تناوب زراعی با محصولات دیگر از جمله گندم دیم از دیگر مزایای کشت دانه های روغنی گلرنگ است.

قابل توجه مصرف کنندگان، عوامل توزیع،  تجار و صادر کنندگان فعال در زمینه گل گلرنگ

 

بهترین و مرغوب ترین گل گلرنگ شیراز و استان فارس را به صورت کلی و جزیی از مرکز برداشت و بدون واسطه و دلال خریداری کنید.

 

100% اورگانیک

 

(ارسال سفارش به تمام نقاط کشور)

 

مرکز تهیه و عرضه گلرنگ فارس

در سالهای اخیر گیاه گلرنگ در سطح وسیعی از دشت های استان فارس کشت میشود که از لحاظ کیفیت بسیار بهتر از گلرنگ اصفهان بوده و دلالان اصفهانی سعی دارند با خرید و فروش بخش زیادی از گلرنگ فارس انرا بنام گلرنگ اصفهان به فروش برسانند.

این بازرگانی در نظر دارد به منظور تجمیع و عرضه مستقیم گلرنگ شیراز و سایر نقاط استان فارس به بازار داخلی و بین المللی  راه اندازی شده است.

 

جهت ارتباط با ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 

09171333834

09375291203

09173311748

 

 

گلرنگ

شناسنامه گیاه دارویی گلرنگ

تیره گیاه گلرنگ کاسنی Compositae و نام علمی آن Carthamus tinctorius L و نام انگلیسی و مستعار گلرنگ Bastard saffron – African safforn بیان شده است. گیاه گلرنگ در زبان فارسی به نام های دیگری نیز شناخته می شود که عبارتند از : گلرنگ ، خسک دانه ، کاجیره ، کافشه و همچنین در زبان عربی به نام های احریض،قرطم یاد شده است.
 

شرح گیاه گلرنگ

گیاهی است یکساله یا دو ساله ‏ دارای ساقه ای به ارتفاع ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر و حتی بیشتر منشأ اولیه آن در عربستان بوده از آنجا که تدریجاً به نواحی دیگر انتقال یافته است‏ پرورش آن امروزه در بعضی نواحی معمول است.

این گیاه برگهای دندانه دار با دندانه های منتهی به خارهای ظریف و نوک تیز دارد شکل ظاهری پهنک برگ آن که از طرفی عاری از تار و از طرف دیگر دارای شبکه ای از رگبرگهای کاملاً برجسته در سطح تحتانی است ، بهترین وسیله تشخیص این گیاه می باشد. از اختصاصات آن اینست که کاپیتولهائی منفرد و محصور در براکته هائی با ظاهر برگ مانند دارد. کناره براکته های مذکور نیز مانند برگ گیاه دارای خارهای ظریف و گاهی نیز در بعضی از فرم های پرورش یافته عاری از آن است گلهای آن عموماً لوله ای و دارای رنگ زرد مایل به قرمز است ولی تدریجاً زرد نارنجی می شود میوه اش بصورت فندقه‏ سفید رنگ و دارای دسته تار نازک در قسمت انتهایی است.

نیاز اکولوژیکی

گلرنگ گیاهی بلند روز است و در طول رویش به هوای گرم و تابش نور مناسب نیاز دارد. بذور معمولاً در دمای ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد رویش پیدا می کنند. ولی دمای مطلوب برای جوانه زنی ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد است. این گیاه به سرمای طولانی و سخت حساسیت نشان می دهد. بطوریکه برگها در دمای(۲-) درجه سانتی گراد دچار سرمازدگی شده و گیاه خشک می شود. گلرنگ در درجه حرارتهای نزدیک به صفر زنده می ماند ولی رویش آن به کندی صورت می گیرد. در این شرایط گیاه تنها رشد رویشی (تولید ساقه ها و انشعابهای جدید) خواهد داشت.

این گیاه را باید در مناطق گرم و خاکهای مناسب با ضخامت زیاد سطح الارض کشت کرد اگر چه گلرنگ در هر نوع خاکی قادر به رویش است ولی خاکهای عمیق و دارای بافت متوسط را ترجیح می دهد. خاکهای تهی از مواد غذایی و همچنین خاکهایی که آب را در خود نگه می دارند برای گلرنگ مناسب نمی باشند.

آماده سازی خاک

بلافاصله پس از برداشت محصول قبل در اوایل پائیز شخم به زمین زده می شود و سپس ۳۵ تا ۴۰ کیلوگرم در هکتار ازت، ۴۰ تا ۶۰ کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر و ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس به خاک افزوده با انجام دیسکی مناسب کلوخه ها را خرد کرده و بقایای علفهای هرز را نیز از بین می برند. بهتر است کمی قبل از کشت مقدار ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم در هکتار ازت به خاک زمینهای فاقد ازت اضافه شود.اواخر زمستان زمین را تسطیح و بستر خاک را برای کشت آماده می کنند.

تاریخ و فواصل کاشت

گلرنگ را می توان با هر گیاهی به تناوب کشت کرد. چون پتاسیم نقش عمده ای در افزایش مواد موثره گلرنگ دارد بهتر است با گیاهانی که سبب کاهش پتاسیم خاک می شوند به تناوب کشت نگردد. گلرنگ را می توان دو سال متوالی در یک زمین کاشت اما باید در سال سوم و چهارم با گیاهان مناسب نظیر هویج و شبدر به تناوب کشت شود. بعد از آن زمین را به مدت یک برچه صورت آیش نگه داشت و سپس گلرنگ را مجدداً در آن کشت کرد.
زمان کاشت بستگی به شرایط اقلیمی محل رویش دارد. گلرنگ در مناطق گرمسیر به عنوان یک محصول پائیزه کشت می شود ولی در مناطق سرد آنرا به صورت بهاره کشت می کنند. زمان مناسب برای کشت پائیزه گلرنگ مهر – آبان و برای کشت بهاره آن اوایل اردیبهشت خواهد بود و فاصله ردیفهای کاشت بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر و فاصله دو بوته روی ردیف کاشت ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر است. عمق بذر گلرنگ در موقع کاشت متفاوت است و بستگی به بافت خاک دارد. عمق بذر در خاکهای سبک شنی ۴ تا ۶ و در خاکهای سنگین ۳ تا ۴ سانتی متر باید باشد. در هر هکتار به ۱۸ تا ۲۰ کیلو گرم بذر با کیفیت مطلوب نیاز است.

کاشت گلرنگ

کشت گلرنگ به وسیله بذر کار غلات به صورت ردیفی با فاصله ردیف بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر و فاصله دو بوته روی ردیف کاشت ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر صورت می گیرد. هنگام کاشت باید دقت نمود بذور در سطح خاک قرار نگیرند. زیرا ممکن است بعد از مدت کوتاهی طعمه پرندگان شوند. تراکم ۱۵۰ الی ۱۶۰ هزار بوته در هکتار مناسب است بلافاصله پس از کاشت بذر باید آبیاری مناسبی انجام گیرد.

داشت گیاه دارویی گلرنگ

بذور در شرایط مناسب پس از ۶ تا ۸ روز رویش پیدا می کنند. چنانچه پس از بارندگی سطح زمین سفت شود و خاک سله ببندد باید خاک بین ردیف ها و گیاهان را بر گردان و به اصطلاح سله شکنی نمود. برای این منظور می توان از چنگک گردان (روتاری) یا کولتیواتور استفاده نمود. باید دقت نمود که عمق کولتیواتور نباید زیاد باشد.عمل سله شکنی جهت تسریع در تهویه خاک باید ۱ تا ۲ بار در طول رویش گیاه انجام گیرد. یک بار وقتی که گیاهان کوچک هستند (در مرحله ۴ تا ۵ برگی) و بار دیگر قبل از اینکه فاصله ردیفها بر اثر رویش گیاهان مسدود شود.چنانچه تراکم بوته ها در ردیف کاشت زیاد باشد باید آنها را تنک کرد. اگر فاصله بوته ها در طول ردیف زیادتر از معمول (۱۵ تا ۲۰ سانتی متر) باشد رویشی گیاه سریع می شود در حالیکه رشد زایشی آنها کاهش می یابد و گیاه تعداد کمی گل خواهد داد. در این صورت عملکرد محصول کاهش می یابد. در طول رشد رویش گیاهان باید ۱ تا ۴ مرتبه علفهای هرز را وجین کرد. برای مبارزه با علفهای هرز می توان از علف کش های فلوبالکس (flubalex) به مقدار ۵/۳ تا ۵/۴ لیتر در هکتار و مالون به مقدار ۳ تا ۵/۳ کیلوگرم در هکتار استفاده نمود.
از آفات دیگر حشره گلرنگ(Acanthiophilus helranthi) است که برای مبارزه با آن می توان از پریمور ((pirimor استفاده نمود. همچنین از دیگر آفات قارچ عامل پوسیدگی ریشه گلرنگ (Alternaria carthmin)و(VERTICILIUM DAHIE) و بیماری بوته میری گلرنگ (puccinia carthami) می باشد.

خرید و فروش گلرنگ

گیاه دارویی گلرنگ با قیمت مناسب و قیمت تضمینی در بازرگانی پروین به فروش می رسد.

برداشت گلرنگ

مواد موءثره گیاه در گلهای آن وجود دارند. وقتی گلچه های لوله ای کاملاً باز شودن حاوی حداکثر مقدار ماده موثر خواهند بود گلچه ها در این مرحله قرمز رنگ می باشند گل دهی معمولاً ۵/۱ تا ۲ ماه بطول می انجامد. چون گلها همه در یک زمان نمی رسند. زمان کافی برای برداشت آنها وجود خواهد داشت بطوریکه هر سه تا چهار روز گلهای کاملاً رسیده را برداشت می کنند. برداشت گلها با دست صورت می گیرد. که باید سریعاً خشک نمود. برای خشک کردن آنها را در سایه و در صورت زیاد بودن با خشک کن های الکتریکی در دمای ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد خشک می کنند. عملکرد گل تازه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم در هکتار می باشد که از آن ۱۲۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم گل خشک تولید می شود. پس از جمع آوری گلها ، میوه ها(دانه ها) باقی می مانند. پس از اینکه سه چهارم کل میوه ها رسیدند آنها را برداشت می نمایند.
محصول را در سطوح کوچک با داس برداشت می کنند و دانه ها را با خرمن کوب جدا می سازند در سطح وسیع جمع آوری بذر با ماشین انجام می گیرد. عملکرد بذر تحت تاثیر شرایط اقلیمی محل رویش متفاوت و بین ۱/۱ تا ۶/۲ تن در هکتار می باشد.

 

Center for Iranian Safflower Production

 

 
Center for Iranian Safflower Production and Distribution Significant consumers Distributors Traders And  Merchants active in the field of safflower   flowers  The best and most

elegant 100% organic Iranian safflower flower  In general, a part of the center Pick up and buy without broker and dealership

 

Comes with your favorite packaging 
 

Buying Safflower

Buying SafflowerIn recent years, safflower plant has been cultivated in large plains of Fars province in Iran. It is very high quality, color and aroma, attracting the attention of

many consumers and merchants, and constantly insist on buying and supplying safflower from Iran. Have.

This blog has been launched to bring the direct delivery of safflower Shiraz and other parts of Iran to world markets.

 

 

 

مطالب مرتبط
سقز | Turpentine
نظرات
ارسال نظر جدید
Sort by:

آیا شما خریدار گیاهان دارویی و یا تامین کننده هستید ؟

ارتباط ما با تامین کنندگان درجه یک و دسته اول خشکبار و گیاهان دارویی همیشه نزدیک به هم بوده است. اگر شما یکی از تامین کنندگان در این حوزه هستید و یا نیاز دارید اجناس مرتبط در این حوزه را تهیه نمایید، کافیه با ما در تماس باشید.